Baterie umywalkowe

Jak wybrać baterię umywalkową?

Armatura łazienkowa jest niezbędna w każdym domu. Proces wyboru baterii łazienkowej nie zawsze jest łatwy. Musimy dokładnie zastanowić się, jakie rodzaje i materiały nas interesują. Na szczęście na rynku znajdziemy szeroką ofertę, którą dopasujemy do swoich oczekiwań. Jakie rodzaje baterii umywalkowych są godne uwagi? O czym pamiętać podczas zakupu? Co oferują producenci?

Baterie umywalkowe

Remont lub wykańczanie wnętrza stawia przed nami wiele wyzwań. Musimy zadbać o każdy najmniejszy szczegół, tak aby stworzyć spójne wnętrze. Nie możemy zapominać o baterii umywalkowej. Najważniejszą kwestią jest jej wygląd i wygoda. Producenci oferują różnorodne style baterii, które mają unikalne kolory i kształty. Poza wyglądem, trzeba wziąć po uwagę praktyczne zastosowanie. Bateria powinna być dopasowana do naszej umywalki,. W tym wypadku ważne cechy to rozmiar, montaż, wysokość wylewki, ilość uchwytów i zastosowana głowica. 

Sposoby montaży baterii umywalkowej

Baterie łazienkowe różnią się między sobą sposobem montażu. Musimy dobrać ten aspekt do rodzaju posiadanej umywalki. na rynku dobierzemy baterie wolnostojące, stojące i ścienne. Stojące modele są najbardziej popularne. Montaż odbywa się bezpośrednio na umywalce, w przeznaczonym do tego otworze, Długość wylewki jest z kolei określana jako niska lub krótka. Kolejna grupa to ścienne baterie. Dzielą się ona na natynkowe, mocowane bezpośrednio na ścianie i podtynkowe, gdzie elementy montażowe są ukryte. W wielu nowoczesnych domach spotykamy także baterie wolnostojące. Są one przeznaczone do montowania na blacie i sprawdzają się w połączeniu z umywalkami montowanymi na blacie. 

Głowica i uchwyt baterii

Podczas doboru baterii umywalkowej, musimy mieć na uwadze głowicę i uchwyt. Te elementy wpływają na komfort domowników i zużycie wody. Dobrać można baterie bezdotykowe, dwuuchwytowe lub jednouchwytowe. Te ostatnie są wyposażone w głowicę mieszakową, co pozwala na sterowanie temperaturą i ciśnieniem wody. Nieco gorzej działają dwuuchwytowe baterie, które posiadają dwa pokrętła. W takim wypadku ustawienie strumienia i temperatury zajmuje więcej czasu. Najbardziej ekologiczna jest bateria bezdotykowa. Temperatura stała jest ustawiana za pomocą pokrętła. Jeśli bateria posiada termostatyczną głowicę, nie musimy zmieniać temperatury podczas każdego użycia. Czujniki podczerwieni działają sprawnie i wydajnie. Co ciekawe, producenci oferują też modele z przyciskiem samozamykającym, które odcinają dopływ wody po upływie danego czasu. 

Precyzyjnie i dokładnie działa bateria z głowicą ceramiczną. Ten materiał odznacza się odpornością na osadzanie się kamienia i dużą wytrzymałością. 

Funkcjonalne baterie umywalkowe

Obecnie skorzystamy z wielu rozwiązań, jakie posiadają szereg ciekawych funkcji. Popularne są modele z termostatem, co pozwala ustawiać stałą temperaturę. Na uwagę zasługuje też system kontroli ciepłej wody, który umożliwia ustawienie zakresu temperatury polecanego przez producenta. Odbiorcy chętnie wykorzystują też napowietrzający strumie wody, dwustopniową dźwignię uchwyt, czy perlator. 

Jeśli chodzi o rodzaj zastosowanej wylewki, baterie dzielą się na stałe i ruchome. Baterie z ruchomą wylewką pozwolą nam manewrować jej ustawieniem, dzięki czemu zachowamy komfort każdego dnia. Nieruchoma wylewka z kolei sprawia, że nie mamy kontroli nad tym, gdzie pada strumień wodny. Kierunek jest ustawiony w jednym miejscu, bez możliwości zmiany. 

Szeroki wybór baterii umywalkowych daje odbiorcom wiele możliwości podczas doboru.